آیا تصمیم به باردار شدن گرفته اید؟ آیا می دانید برای بارداری چه کارهایی باید انجام دهید؟ امروزه اکثر افراد برای باردار شدن برنامه ریزی کرده و به دنبال راه هایی برای به دنیا آوردن کودک سالم هستند. والدین مسئول سلامت فرزندان خود هستند و باید در دوره قبل از بارداری نیز تمام موارد احتیاط را رعایت کنند. سلامت جسمی مادر و پدر برای بارداری هرچه سریع تر و سالم تر اهمیت زیادی دارد. گاهی افراد با وجود تلاش های بسیار در فرزندآوری با شکست مواجه می شوند. درحالی که شاید با توجه به برخی نکات ساده به راحتی موفق به بارداری شوید. برنامه ریزی برای بچه دار شدن در این زمینه کمک زیادی به والدین می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینهبرنامه ریزی برای بچه دارشدنکلیک کنید.

منبع:چگونه باردار شویم

آیا تصمیم به باردار شدن گرفته اید؟ آیا می دانید برای بارداری چه کارهایی باید انجام دهید؟ امروزه اکثر افراد برای باردار شدن برنامه ریزی کرده و به دنبال راه هایی برای به دنیا آوردن کودک سالم هستند. والدین مسئول سلامت فرزندان خود هستند و باید در دوره قبل از بارداری نیز تمام موارد احتیاط را رعایت کنند. سلامت جسمی مادر و پدر برای بارداری هرچه سریع تر و سالم تر اهمیت زیادی دارد. گاهی افراد با وجود تلاش های بسیار در فرزندآوری با شکست مواجه می شوند. درحالی که شاید با توجه به برخی نکات ساده به راحتی موفق به بارداری شوید. برنامه ریزی برای بچه دار شدن در این زمینه کمک زیادی به والدین می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینهبرنامه ریزی برای بچه دارشدنکلیک کنید.

منبع:چگونه باردار شویم

پایه های اصلی باردار شدن

یک سری اصول ابتدایی برای بالارفتن احتمال باروری وجود دارد که ممکن است توسط زوجین در نظر گرفته نشود و در صورت عدم بارداری، به سراغ روش های نادرست سوق پیدا کنند. برخی از این اصول به شرح زیر هستند:

استفاده از قرص ها و وسایل پیشگیری را متوقف کنید

بعضی از روش هایپیشگیری از بارداری، اثر طولانی تر و بیشتری نسبت به دیگر روش ها دارند. همچنین زمان آمادگی برای باردار شدن پس از قطع داروهای ضدبارداری، در بدن هر خانمی متفاوت است. پس از قطع داروهای جلوگیری، 2 تا 3 ماه برای بارداری زمان لازم است.

تشخیص زمان تخمک گذاری و نزدیکی در این دوره

حداکثر طول عمر تخمک بین 12 تا 24 ساعت و برای اسپرم اسپرم 48 تا 72 ساعت است. بنابراین لازم است که نزدیکی در زمان مناسب انجام شود. برای تشخیص زمان تخمک گذاری راهکارهایی وجود دارد که عبارتند از:

تقویم

برای محاسبه زمان تخمک گذاری، زمان شروع عادت ماهیانه بعدی خود را حساب کرده و 12 تا 16 روز از آن کم کنید. در این دوره زمانی احتمال تخمک گذاری افزایش می یابد. در دوره های 28 روزه، معمولا تخمک گذاری در روز 14 اتفاق می افتد. با حساب دوره تخمک گذاری در تقویم تا حدودی از روز تخمک گذاری خود آگاه می شوید. البته این روش کاملا دقیق نیست چرا که تخمک گذاری تحت تاثیر عوامل بسیار متعددی تغییر می کند.

تغییرات ترشحات واژن

برای تشخیص دوره تخمک گذاری به ترشحات واژن خود توجه داشته باشید. هرچه از عادت ماهیانه می گذرد، ترشحات بیشتر شده و ساختار آن تغییر می کند. در تخمک گذاری ترشحات بسیار شفاف و چسبناک شده و حالتی شبیه به زرده تخم مرغ به خود می گیرند. این ترشحات در دوره تخمک گذاری مسیر حرکت اسپرم به سمت رحم را هموار می کنند

تغییر دمای بدن

در دوره تخمک گذاری دمی بدن در حدود 0.4 تا 0.1 در جه بالا می رود. البته خود فرد متوجه این تغییر دما نمی شود پس لازم است که برای این منظور از دماسنج استفاده شود. در هنگام صبح و قبل از هرگونه فعالیتی دکا بدن خود را با دماسنج اندازه بگیرید تا از تخمین دوره تخمک گذاری خود مطمئن شوید.

کیت های مخصوص تخمک گذاری

برای تشخیص دوره تخمک گذاری کیت های مخصوصی وجود دارد که از طریق داروخانه ها و بدون نسخه قابل تهیه هستند. کیت ها با بررسی هورمون های قبل از تخمک گذاری، دوره شما را تشخیص داده و هشدار می دهند. با انجام دستور العمل کیت، می توانید دقیق ترین نتیجه را به دست آورید. این کیت ها ممکن است کمی گران باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینهکیت تخمک گذاریکلیک کنید.

باردار شدن | رابطه جنسی صحیح

1. چگونگی و پوزیشن جنسی مناسب در باردار شدن موثر است. قبل از شروع دوره تخمک گذاری، رابطه جنسی داشته باشید.

2.از محصولات شیمیایی که برای افزایش لذت یا افزایش احتمال باروری مصرف می شوند، اجتناب کنید.

بعد از رابطه جنسی، بلافاصله آلت را از واژن خارج نکنید. برای ورود اسپرم به رحم چند دقیقه زمان لازم است.

تا حد امکان از بیرون ریختن اسپرم از واژن جلوگیری کنید. می توانید با دست دو طرف واژن را به هم نزدیک کرده تا اسپرم داخل بدن باقی بماند. بعد از رابطه کمی دراز کشیده و پاها را بالا بگیرید.

باردار شدن | زمان رابطه جنسی

رابطه جنسی خود را در طول هفته افزایش دهید چراکه آمیزش مداوم شانس بارداری را تا حد زیادی افزایش می دهد. البته با انجام رابطه جنسی مداوم، غلظت اسپرم مرد کمی کاهش می یابد. اما این مساله جای نگرانی ندارد چرا که از قدرت باروری مردان سالم کم نمی شود. با نزدیک شدن به زمان تخمک گذاری رابطه جنسی خود را تا روزی یکبار افزایش دهید.

باردار شدن | تست های بارداری

بعد از عبور از دوره تخمک گذاری، زمان انتظار شروع می شود. تا قبل از شروع دوره بعدی، لازم است که از تست های بارداری استفاده کنید. بالا نگه داشتن دمای بدن یکی از روش های مناسب برای بالا بردن احتمال ایجاد لقاح و بارداری است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینهتست های بارداریکلیک کنید.

پوزیشن های جنسی مناسب برای بارداری

مناسب ترین پوزیشن رابطه جنسی برای بارداری، به شرایط جسمانی شما بستگی دارد. اما به طور کلی بهترین حالات و پوزیشن ها برای رابطه جنسی، روش هایی است که آلت عمیق تر وارد واژن می شود.

یکی از بهترین حالت ها برای بارداری شیوه کلاسیک و سنتی رابطه است. در شیوه کلاسیک زن به پشت دراز کشیده، پاهای خود را باز و به سمت بالا نگه داشته و یا روی شانه های مرد می گذارد و مرد روی زن قرار می گیرد. زمانی که زن به پشت می خوابد، اسپرم به دلیل نیروی جاذبه، شرایط بهتری برای وارد شدن به رحم پیدا می کند. همچنین در این روش آلت به مقدار عمیق تر در واژن زن قرار می گیرد.

زن باید 20 تا 30 دقیقه بعد از رابطه، به پشت دراز بکشد. بهتر است که لگن او به وسیله یک بالش از زمین بلند شود. ممکن است پس از بلند شدن زن، مقداری از مایع منی بیرون بریزد اما مشکلی ندارد، چراکه این اسپرم ها به احتمال زیاد زنده نیستند و خوابیدن بیشتر از 30 دقیقه کمکی به باردار شدن نمی کند.

سعی کنید رابطه ای که برای باردار شدن برقرار می کنید، از عشق و احساس کافی برخوردار باشد. عشق ورزیدن در پوزیشن سنتی کمی سخت است؛ در این صورت شما می توانید از حالت های دیگر استفاده کنید. در هر صورت عمیق بودن دخول آلت به واژن، مهم ترین مسئله برای بارداری است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینهبارداریکلیک کنید.

افزایش تعداد اسپرم ها برای باردار شدن

افزایش اسپرم و میزان غلظت آن ها شانس بارداری را بیشتر می کند. برای این منظور می تواید از راهکارهای زیر استفاده کنید:

1. اجتناب از مصرف مواد مخدر و الکل

2. دوری از سیگار و تنباکو

3. کم کردن وزن و رسیدن به وزن ایده آل

4. مصرف ویتامین هایی همچون فولیک اسید، ویتامین C و روی

5. خودداری از محیط های بسیار گرم همچون سونا

باردار شدن | شتاب دهنده های بارداری

شرایط روانی و جسمی شما، در باردار شدن موثر است و باید برخی از آن ها را بدانید:

دلسرد نشوید

باردار شدن برای اکثر زوجین کار چندان راحتی نیست. از هر 100 زوجی که در ماه برای بارداری تلاش می کنند، تنها 15 تا 20 آن ها موفق می شوند. با این حال 95 درصد زوج ها پس از گذشت دو سال موفق به بارداری و فرزندآوری خواهند شد.

انجام معاینه های پیش از بارداری

حتی اگر هیچ قصد یا راه حلی برای بارداری ندارید، لازم است شرایط سلامت روحی و جسمی خود را بررسی کنید. ممکن است بعد از حاملگی، برخی از بیماری های شما بدتر شده و به خود و فرزندتان آسیب وارد شود. معاینه لگن، آزمایشات رحم، چک کردن دیابت، بیماری تیروئید، اختلالات خلقی مثل افسردگی، وسواس، اضطراب و . می تواند در دوران حاملگی یا بعد از زایمان به شما آسیب برساند.

داشتن زندگی سالم

شرایط سالم جسمانی و پرهیز از آسیب زاها، شانس بارداری شما را افزایش می دهد. برخی از این موارد شامل:

 • کاهش وزن در صورت وزن بالا
 • ورزش سبک و منظم ( در صورت انجام ورزش های سنگین و حرفه ای باید در زمان اقدام به بارداری آن را کاهش دهید.)
 • پرهیز کامل از سیگار و الکل. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینهدود سیگار بر نوزادکلیک کنید.
 • ویتامین های پیش از زایمان مصرف کنید (مطمئن شوید مواد مغذی لازم برای جنین در بدن شما وجود دارد)
 • تا می توانید از غذاهای ارگانیک و طبیعی استفاده کنید.
 • از مصرف چربی ترانس وغذاهای چرب خودداری نمایید.
 • پنیرهای غیر پاستوریزه، جوانه ها، فست فود و غذاهای آماده و منجمد شانس باروری را کاهش می دهد.
 • رژیم های حاوی حبوبات، آجیل، میوه، سبزی تازه، آنتی اکسیدان، ویتامین ها، پروتئین، مرغ و تخم مرغ، امگا 3 موجود در غذاهای دریایی و آهن برای بارور شدن شما مناسب تر است.
 • این موارد برای مردان نیز باید رعایت شود تا اسپرم ها تقویت شده و قدرت بارور کردن را داشته باشد.
 • مصرف ویتامین E و C، میوه، سبزی به مردان نیز برای باردار شدن همسرشان توصیه می شود.
 • پرهیز از مصرف الکل، سیگار، کافئین، قند و چربی برای مردان ضروری است. این مواد می تواند اسپرم های مرد را کم و غیر طبیعی کرده و امکان تولد فرزند ناقص را افزایش دهد.
 • مصرف زیاد شکلات و قهوه شانس باروری را در ن به مقدار زیادی کم می کند.
 • ماری جوانا (گل) و هرگونه مخدر دیگر احتمال تولد نوزاد سالم را کاهش می دهد.

تاثیر شرایط روحی در بارداری

نداشتن رابطه عاشقانه و عدم لذت از معاشقه به شما و همسرتان فشار روحی زیادی وارد می کند. در این شرایط احمال باروری کاهش می یابد.

بخاطر بارور نشدن رابطه خود را تحت فشار قرار ندهید. بارداری به زور اتفاق نمی افتد.

سعی کنید بدون نیاز به یک بچه، از همدیگر و از رابطه خود لذت ببرید. بچه ای که حاصل عشق نبوده و فقط طبق عادت بقا و انجام وظیفه باشد، فرزند سالمی نخواهد بود.

استرس یکی از مهم ترین عوامل کاهش شانسِ بارداری است. سعی کنید اندیشه مثبت و سالمی درباره رابطه و خودتان داشته باشید.

افسردگی قبل از بارداری، در طول دوره بارداری و بخصوص پس از زایمان، باعث تولد فرزند ضعیف و افسردگی پس از زایمان می شود و احتمال بروز مشکل برای زوجین را افزایش می دهد.

در مورد تمام این مسائل می توانید با روانشناس خود در ارتباط باشید و از او کمک بخواهید. مشاوره کودک می تواند در این زمینه به شما کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینهمشاوره کودککلیک کنید.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید؟

در ابتدا تعیین یک زمان منظم و طبق برنامه برای رفتن به پزشک بسیار مهم است. این مسئله اضطراب را کاهش داده و می تواند برای باردار شدن به شما کمک کند.

_زوج های سالم زیر 30 سال که دوبار در هفته رابطه جنسی دارند، باید در طول یک سال بارداری برای شان اتفاق بیفتد.

ن بالای 30 سال، پس از 6 ماه تلاش به دکتر مراجعه کنند. ممکن است با افزایش سن، شانس باروری کم شود اما صفر نمی شود. تغییر در سبک زندگی و حالت های مقاربت جنسی نیز کمک کننده هستند.

در صورت داشتن بیماری التهاب لگن، درمان های پیشگیری از سرطان، اندومتریوز، سابقه سقط جنین و سن بالای 35 سال، حتما با پزشک در ارتباط باشید.

تمام داروها و بیماری های روحی و جسمی احتمال باروری را کاهش می دهند و باید این مسائل را با پزشک یا روانشناس خود در میان بگذارید.

در صورت داشتن عفونت های نواحی جنسی و قابل انتقال حتما برای باردار شدن با پزشک م کنید.

ممکن است بافت فیزیکی رحم یا آلت مردانه به شکلی باشد که امکان رسیدن اسپرم به تخمک را دشوار کند. این مساله باید مورد بررسی قرار گیرد.

گاهی در اسپرم مرد مشکلاتی وجود دارد، که از آزمایش های باروری مردانه مثل آزمایش خون یا انسداد مجاری ادرار برای تشخیص استفاده می شوند.

آزمایش و تست های هورمونی توسط پزشک انجام می شود.

سخن آخر

قبل از انجام درمان های باروری، به دلیل هزینه ها و سختی هایش، حتما در مورد انجام و ادامه آن با همسر و روانشناس خود م کنید و تمام جوانب آن را بسنجید.مشاوره خانوادهو مشاوره جنسی به شما کمک می کند تا خودتان و شرایط را برای ورود یک عضو جدید آماده کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینهشرایط و روش های باردار شدن می توانید با مشاوران مرکزمشاوره روانشناسیحامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره9099075228و از تهران با شماره9092305265تماس بگیرید.

منبع:چگونه باردار شویم

عادت های بد و راه‌های رهایی از آن

انواع مواد مخدر | معرفی انواشع مواد مخدر خطرناک

خارش واژن | علل و انواع درمان‌های خارش واژن

های ,بارداری ,شدن ,باردار ,تخمک ,رابطه ,باردار شدن ,تخمک گذاری ,برای بارداری ,می کند ,رابطه جنسی ,منبع چگونه باردار ,مسئول سلامت فرزندان ,تمام موارد احتیاط ,والدین مسئول سلامت

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
protafetdi filmoserial nerboterdia funyland berkeyniluo tajchatt1 mirianbar rentvanir ngarehyas tahsilenab