آگاهی ازویژگی های شخصیتی افراد ناموفقبه شما کمک می کند تا آن ها را در خودشناسایی کنید و در عوض ویژگی های مثبت را جایگزیی برای آن ها قرار دهید. ممکن است شما نیز جزو آن دسته افرادی باشید که دست به انجام هر کاری می زنید موفق نمی شوید و همواره از خود ناامید هستید. در ادامه توضیح داده ایم که برخی از ویژگی های شخصیتی باعث شکست در شما می شوند. برای تغییر شخصیت نامناسب که مدت طولانی با شما همراه بوده است می توانید از روانشناس یا مشاوره فردی کمک بگیرید.

برای دریافتمشاوره روانشناسیدر زمینه ویژگی های شخصیتی افراد ناموفق می توانید با مشاوران مرکز حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره9099075228و از تهران با شماره9092305265تماس بگیرید.

منبع :ویژگی های شخصیتی افراد ناموفق | موانع موفقیت

ویژگی های شخصیتی افراد ناموفق | تیپ های شخصیتی که هرگز موفق نمی شوند

برخی از ویژگی های شخصیتی وجود دارند که همواره مانع پیشرفت شما در هر زمینه ای می شوند. برای رسیدن به موفقیت باید ویژگی های زیر را در خود کم کنید ویژگی های مثبت را جایگزین آ ن ها کنید. پیشنهاد می کنیم مقالهعادات افراد موفقرا مطالعه کنید.

شخصیت خیال پرداز

ویژگی های شخصیتی افراد ناموفقفقط در رویا و خیال زندگی می کنند. آن ها همه زندگیشان را بر پایه تخیلات و توهمات خود می چینند. چنین افرادی پر از ایده هستند اما هیچ کاری برای رسیدن به این ایده ها انجام نمی دهند. این افراد کسانی هستند که خوب بلدند صحبت کنند و راه حل های متنوعی ارائه بدهند ولی در موقعی که باید عمل کنند هیچ کاری از دستشان بر نمی آید.

این افراد کم کم ارتباطشان با دنیای واقعی کم می شود و به هیچ چیزی اهمیت نمی دهند. آن ها در ذهنشان برای خودشان آدم های موفقی هستند پس نیازی نمی بینند که در دنیای واقعی هیچ تلاشی بکنند.این نوع شخصیت ها معمولا افراد باهوشی هستند که در خانواده های سهل گیر به دنیا آمده اند. به این منظور که خانواده های آ ن ها هیچ گاه هیچ مسئولیتی را در اختیار فرزند خود قرار نداده اند. همچنین این شخصیت می تواند بر اثر الگوبرداری از والدین بروز پیدا کند.

ویژگی های شخصیتی افراد ناموفق | شخصیت مضطرب

آن ها همیشه نگرانند که در طول انجام کارهایشان اتفاق های ناگوار بیوفتد. همیشه می خواهند همه چیز به خوبی و بدون نقص پیش برود. اصلا گذشته را عبرت قرار نمی دهند و به فکر آینده نیستند و مدام در حال حل کردن مسائل امروز هستند.

این اشخاص در بیشتر مواقع فقط وانمود می کنند که موفقیت را کسب کرده اند و با این کار ترسشان از آینده را به شدت پنهان می کنند.ترس زمینه شخصیت های مضطرب را به خوبی فراهم می کند. خانواده هایی که به دلایل مختلف از چیزهای مختلفی فرزاندانشان را می ترسانند در آخر شخصیتی مضطرب را می سازند.

شخصیت قربانی

این ها افرادی هستند که مدام در گذشته زندگی می کنند. آن ها خودشان را همیشه تنها می بینند و فکر می کنند که کسی نیست تا در صورت بروز یک اتفاق از آن ها حمایت کند پس به این دلیل همیشه خودشان را با همه چیز وقف می دهند و اعتماد به نفس کاملا پایینی دارند که عدم موفقیت آن ها را به دنبال دارد. پیشنهاد می کنیم مقالهاصول موفقیترا مطالعه کنید.

همیشه دیگران را مقصر شکست های خود می دانند و از شرایط خانوادگی خود شکایت می کنند. البته نقش خانواده را نمی توان در شکل گیری چنین شخصیتی نادیده گرفت. خانواده های این افراد معمولا هیچ وقت به آن ها بها نداده اند و یا آن ها را سرزنش کرده اند. شخصیت های قربانیهیچ وقت تصمیم گیری های مناسبی ندارند چون همیشه به خودشان می گویند که نمی توانند کاری را انجام دهند.

ویژگی های شخصیتی افراد ناموفق |ویژگی انسان های ناموفق

ترسو بودن

آدم های ترسو هیچ وقت به هدفشان نمی رسند چون آن ها هیچ ریسکی برای رسیدن به خواسته هایشان ندارند و همیشه دست روی دست می گذارند. آن ها در صورت بروز مشکل دیگران را مقصر می دانند.

مقصر دانستن دیگران بزرگترین عاملی است که از رسیدن به موفقیت جلوگیری می کند چون به نقص های خودش پی نمی برد و آنها را حل نمی کند. مقصر دانستن دیگران به معنای سلب مسئولیت از خود و دادن کنترل زندگی به آن هاست. روانشناسان توصیه می کنند که هموارهطراح زندگی خود باشید.

ویژگی های شخصیتی افراد ناموفق | غرور بیش از حد

انسان های مغرور به خودشان اعتماد و باور کاذب دارند و تنها هدفشان این است که به دیگران نشان دهند موفق هستند. علاوه بر این افرادی که غرور کاذب دارند هیچ گاه حاضر نمی شوند از دیگران کمک و یا آموزش دریافت کنند به همین دلیل نمی توانند کارها را به تنهایی انجام دهند و به موفقیت هم نمی رسند.

تأثیر پذیر از گروه ها

همیشه و همه جا تحت تأثیر گروه ها و افراد مختلف قرار می گیرند بدون این که خود فکر و ایده ای به کار ببرند. به شدت از این قضیه می ترسند که از گروه و جمعی که در آن قرار دارند طرد شوند پس هیچ وقت نظر خودشان را بیان نمی کنند و ایده های جدیدی که به ذهنشان می رسد را برای ناراحت نشدن افراد گروه بیان نمی کنند. همیشه به آن سویی حرکت می کنند که اجتماعشان به آن سمت می رود. آن ها تمام تفکراتشان را کنار می گذارند و راه موفقیت را برای خودشان می بندند.

ویژگی های شخصیتی افراد ناموفق | عذرخواهی کردن بی دلیل

افرادی که همیشه بی دلیل برای هرچیزی عذر خواهی می کنند در دسته ی افراد ناموفق جای می گیرند. آن ها حتی برای چیزهایی که اشتباه هم نیست عذر خواهی می کنند چون می ترسند که اشتباه کرده باشند یا این که ایده هایشان موجب رنجش دیگران شود. این افراد ایده و کارشان را با عذر خواهی بیش از حد کم ارزش می کنند و همیشه غرور خود را زیر پا می گذارند.

منفی نگری

آدم هایی که همیشه منفی هستند و اظهار می کنند که هیچ کاری را نمی توانند انجام دهند، احساسات منفی خود را به دیگران نیز منتقل می کنند. هیچ گاه چنین افرادی به موفقیت نمی رسند. تمام افراد موفق مثبت اندیشی را در خود پرورش داده اند. بسیاری از راه های خوشبینی را در مقالهمثبت اندیشیتوضیح داده ایم.

برای دریافت مشاوره روانشناسی در زمینه ویژگی های شخصیتی افراد ناموفق می توانید با مشاوران مرکز حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره9099075228و از تهران با شماره9092305265تماس بگیرید.

عادت های بد و راه‌های رهایی از آن

انواع مواد مخدر | معرفی انواشع مواد مخدر خطرناک

خارش واژن | علل و انواع درمان‌های خارش واژن

های ,افراد ,ها ,نمی ,شخصیتی ,ویژگی ,ویژگی های ,های شخصیتی ,آن ها ,می کنند ,شخصیتی افراد ,شخصیتی افراد ناموفق ,مقصر دانستن دیگران

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
sayehbanshahed iranspeedgame ineginkavir campaignzohor colorfulhouse the-music20 fnegah99 carpet-texture giticrayaneh avvalinblog