چرا مردان ناراحتی خود را نمی گویند ؟همه ی افراد می دانند که مردان به ندرت ناراحتی خودرا نشان می دهند و در سخت ترین شرایط نیز سعی در مقاومت و قوی نشان دادن خود دارند. معمولا مردان در هنگام ناراحتی به ندرت گریه می کنند و به سراغ روش هایی همچون خشم، پرخاشگری و سکوت می روند. نشان ندادن ناراحتی در مردان دلایل متعددی دارد. از این دلایل می توان به تفاوت های مغزی، حفظ غرور مردانه، مکانیزم بقا و غیره اشاره کرد. بهترین راه برخورد با ناراحتی مردان این است که آن ها را بشناسید و به تفاوت میان ن و مردان احترام بگذارید. در ادامه مقاله به بررسی کامل ناراحتی مردان می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در موردغرور مردانهوتفاوت زن و مرد از دید روانشناسیکلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ناراحتی مردان می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره9099075228و از تهران با شماره9092305265تماس بگیرید.

منبع :چرا مردان ناراحتی خود را نمی گویند ؟

چرا مردان احساسات خود را نشان نمی دهند؟

تحقیقات نشان داده است که ن در بیان احساسات و ناراحتی های خود مشکلی ندارند و با روش هایی همچون گریه کردن ناراحتی خود را نشان می دهند. اما مردان به ندرت ناراحتی خود را ابراز کرده و بیشتر به روش هایی همچون خشم و سکوت متوسل می شوند. اما این سکوت نشانه عدم احساسات نیست بلکه مردان نیز به اندازه ن احساساتی می شوند و غم و ناراحتی را به اندازه آن ها احساس می کنند. اما نمی توانند آن را بیان کنند و تلاش می کنند که آن را مخفی نگه دارند. احساسات برای مردان یک امر حساس است که همیشه در پشت سر آن ها قرار می گیرد.

چرا مردان ناراحتی خود را نمی گویند | دلایل نشان ندادن احساسات

مردان نیز به اندازه ن ناراحت می شوند و از ناراحتی خود عذاب می کشند. اما به دلایل متعددی آن را بروز نمی دهند. برخی از مهم ترین دلایل آن عبارتند از:

تفاوت های مغزی

نیمکره چپ مغز مسئول منطق و نیمکره راست مسئول احساسات و عواطف هستند. ارتباط بین این دو کره در ن قوی تر است به طوری که می توانند عقل و احساسات خود را به تعادل برسانند. اما این ارتباط در مردان ضعیف تر است به طوری که منطق و احساسات به تعادل نمی رسند. به همین دلیل ابراز احساسات و نشان دادن ناراحتی برای مرد سخت تر است.

چرا مردان ناراحتی خود را نمی گویند |غرور مردانه

از بچگی به همه ی مردان می گویند که مرد گریه نمی کند. این آموزه ها باعث می شود که مردان از نشان دادن غم و ناراحتی خود خجالت بکشند و آن را بیان نکنند. چرا که فکر می کنند اگر دیگران ناراحتی آن ها را متوجه شوند، غرورشان از بین می رود و دیگر شخصیت مردانه خود را در نگاه دیگران ندارند.

تحقیر دیگران

این آموزه های جنسیتی مختص به مردان نیست و در ذهن همه ی افراد و حتی خانم ها ریشه کرده است. به حدی که بسیاری از افراد به مردی که گریه می کند با دید تحقیر نگاه می کنند و باعث شرمندگی و خجالت مرد می شوند. حتی عده ای از مردان نیز مردی را که گریه می کند، قبول ندارند و او را ضعیف قلمداد می کنند. در حالی که مردان نیز انسان هستند و ناراحت می شوند و اگر این ناراحتی را به شیوه درستی ابراز نکنند ممکن است دچار مشکلاتی همچون افسردگی شوند.

چرا مردان ناراحتی خود را نمی گویند |مکانیزم بقا

معمولا مردان در شرایط ناراحت کننده، محیط را ترک می کنند و یا ساکت و کم حرف می شوند. این کار یک عمل غریزی است و باعث تاثیر بر احساسات آن ها می شود. مردان در شرایط احساسی آسیب پذیرتر هستند و در خطر بیشتری همچون فشار خون و حمله قلبی قرار می گیرند. به همین دلیل به صورت غریزی سعی می کنند که ناراحتی خود را نشان نداده و به روش های مخصوص خود متوسل شوند.

با مردی که ناراحتی خود را نمی گوید چه کنیم؟

بهترین راه برای برخورد با ناراحتی مردان، این است که آن ها را بشناسید و به احساسات و عواطف شان احترام بگذارید. در مواقع ناراحتی با شناختی که از همسر خود دارید می توانید در مورد نحوه برخورد خود تصمیم بگیرید. برخی مواقع، مردان گارد خود را به شدت حفظ می کنند و در مقابل ابراز ناراحتی مقاومت می کنند.

در این شرایط بهتر است که به خواسته او احترام بگذارید و اجازه دهید که با خود تنها باشد. اما در برخی مواقع مردان منتظر اشاره ای هستند که ناراحتی خود را ابراز کرده و خود را تخلیه کنند. با کسب شناخت بیشتر از مردان می توانید رفتار مناسب را پیش بینی کنید. هم چنین مراجعه به یک روانشناس زوج درمانگر به شما کمک می کند تا بتوانید در ارتباط با یکدیگر موفق تر عمل کنید.

برای پیدا کردن جواب مناسب به سوال چرا مردان ناراحتی خود را نمی گویند به مقالهشناخت مردانمراجعه کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ناراحتی مردان می توانید با مشاوران مرکزمشاوره روانشناسیحامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره9099075228و از تهران با شماره9092305265تماس بگیرید.

منبع :چرا مردان ناراحتی خود را نمی گویند ؟

عادت های بد و راه‌های رهایی از آن

انواع مواد مخدر | معرفی انواشع مواد مخدر خطرناک

خارش واژن | علل و انواع درمان‌های خارش واژن

مردان ,ناراحتی ,نمی ,احساسات ,نشان ,گویند ,خود را ,ناراحتی خود ,می کنند ,چرا مردان ,مردان ناراحتی ,زمینه ناراحتی مردان ,برای دریافت مشاوره

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
midnightsan prolineco sacool zvmusic1 vistasazehfg shiemazhab kavehcoupler vodisttarmi