داشتنبرخورد صحیح زمان دعوابا همسراز بزرگ شدن اختلافات زوجین در زندگیمشترک جلوگیری می کند. یادگیری راه های صحیح بیان عقاید و اختلافات کوچک و بزرگ از جمله مهم ترین مسائل در زندگی شویی است. فراموش نکنید که دعوا با همسرتان به معنی پایان زندگی مشترک و نفرت از یکدیگر نیست، مگر این که راه های صحیح ارتباط با همسر و نحوه درست حل مشکلات را در زندگی مشترک بلد نباشید. به همین دلیل قصد داریم مهم ترین نکات و مواردی که باید در زمان دعوا با همسر خود رعایت نمایید را در این مقاله توضیح دهیم. مهارت های حل مسئله نیز برای برخورد صحیح زمان بروز دعوا می توانند به شما کمک کنند. برای آگاهی ازمهارت های حل مسئلهکلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه برخورد صحیح زمان دعوا با همسر می توانید با مشاورانمرکز مشاوره روانشناسیهنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره9099075228و از تهران با شماره9092305265تماس بگیرید.

منبع :برخورد صحیح زمان دعوا با همسر | چگونه در دعوا اصولی رفتار کنیم؟

روش ها و نکات مهم برای برخورد صحیح زمان دعوا با همسر

در ادامه قصد داریم که مهم ترین مسائلی که سبب شدیدتر شدن دعواها و اختلافات زوجین می شود را برای شما بیان کنیم. رعایت این موارد به شما کمک می کند تا بتوانیداختلافات خانوادگیرا بهتر مدیریت کنید و از تبدیل شدن آن ها به بحران جلوگیری کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در موردراه های پایان دادن به دعواهای خانوادگیکلیک کنید.

برخورد صحیح زمان دعوابا همسر | اطرافیان را در دعواهای خود وارد نکنید

یکی از عوامل ریشه دار و مهم در شدت یافتن دعواهای زوجین دخالت دادن والدین و اطرافیان در زندگی شان است. دعواهای زوجین به دلیل دخالت اشخاص دیگر دو شکل کلی دارد. شکل اول به این صورت است که زوجین مشکلات زندگی خود را به خانواده های هم نسبت می دهند و آن ها را مقصر موضوع می دانند این مسئله ممکن است به اهانت به خانواده ها بیانجامد که تا حد زیادی به روابط آسیب می زند.

شکل دوم این مسئله به صورت منتقل کردن حرف های محرمانه زوجین و درگیر کردن والدین یا اشخاص دیگر به صورت عملی در مشکلات و رابطه با همسر است. حتی اگر این اشخاص والدین شما باشند، مطرح کردن مسائل خصوصی با همسرتان برای آنان کار درستی نیست. چرا که در این شرایط همسر شما مورد قضاوت قرار می گیرد و تنها شدت دعوا و اختلافات شما در زندگی مشترک افزایش می یابد. در این گونه موارد برخورد صحیح این است که برای حل مشکلاتشان به یک فرد متخصص نظیرمشاوره خانوادهمراجعه کنید.

توصیه می کنیم که مطلبدخالت والدین و اطرافیان در زندگی زوجینرا مطالعه نمایید.

برخورد صحیح زمان دعوابا همسر | گروکشی نکنید

پیش آمدن مشکلات و اختلاف نظر در بین زوجین مسئله ای است که نمی توان از آن رها شد. اما نکته مهم این است که دربرخورد صحیح زمان دعوا با همسر، زوجین به هیچ عنوان نباید برای رسیدن به خواسته خود گروکشی کنند. به عنوان مثال زوجین نباید برای جامه عمل پوشاندن به خواسته های خود، همسر خود را از لحاظ جنسی تهدید کنند یا تحت فشار بگذارند یا همسر خود را در صورت برآورده نشدن خواسته خود تهدید به طلاق کنند.

چرا که در این صورت همسر شما نسبت به زندگی مشترک دیدی منفی پیدا خواهد کرد و علاقه شما را مشروط به برآورده شدن خواسته هایتان می داند. از همین رو زوجین به هیچ وجه نباید در زمان اختلافات و دعواهایشان گروکشی کنند و بخصوص پای ادامه زندگی مشترکشان را وسط بکشند بلکه برعکس باید در این شرایط به اهمیت و ارزش زندگی مشترکشان اشاره کنند که برای دوام آن حاضر به انجام هر کاری هستند و خواسته هایشان تنها در راستای بهتر شدن و تحکیم این زندگی مشترک است.

برخورد صحیح زمان دعوا با همسر | مواظب کلماتی که به کار می برید باشد

یکی از مواردبرخورد صحیح زمان دعوا با همسر استفاده نکردن از برخی از کلمات در حین دعوا است. این کلمات عبارت اند از هیچ وقت، همیشه، هرگز و . به بیان بهتر، از به کارگیری کلماتی با بار منفی که کل زندگی را هدف قرار می دهد، جدا خودداری کنید. به عنوان مثال هیچ وقت دوستم نداشتی، هرگز از این رابطه ای که دارم راضی نیستم، همیشه بدترین کارا رو برای من انجام می دی، هیچ وقت به خانواده من احترام نذاشتی این ها نمونه ای از جملات مخربی هستند که به شدت کیفیت رابطه را در ادامه تحت تأثیر قرار می دهند.

از مقایسه کردن بپرهیزید

بسیاری از افراد هنگام بحث و دعوا شروع به مقایسه طرف مقابل خود با دیگران می کنند. در حالی که این کار می تواند اعتماد به نفس همسرتان را هدف قرار دهد و آن را تخریب کند. تلاش کنید همیشه او را با خودش مقایسه کنید و بر اساس توانایی های منحصر به فردش با او رفتار کنید.

با غریبه ها درد و دل نکنید

از بازگو کردن اسرار خانواده و بیان کردن حرف های دلتان به غریبه ها به خصوص جنس مخالف جدا خودداری کنید. چرا که این مسئله می تواند ضربه بزرگی به زندگی شما بزنند. این روزها با وسعت پیدا کردن شبکه های اجتماعی چون تلگرام، اینستاگرام و رابطه های مجزای بسیاری از افراد برای آرام تر شدن شروع به صحبت کردن با یک فرد غریبه می شوند که هیچ شناختی از او ندارند و مسائل و مشکلات زندگی خود را با او به اشتراک می گذارند. اما این کار می تواند مشکلات جدیدی برای شما به بار بیاورد. زیرا زمانی که با همسر خود اختلاف دارید آسیب پذیری روانی تان افزایش پیدا می کند و ممکن است به راحتی تحت تأثیر حرف های دیگران قرار بگیرید و ناخواسته وارد روابط فرا شویی شوید. به همین خاطر بهتر است به فکر روش مطمئن تری باشید و از یک متخصص کمک بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در موردروابط فراشوییکلیک کنید.

دعوا با همسرتان را زیاد کش ندهید

سعی کنید دعوا را ادامه ندهید، کنترل احساساتتان را به دست بگیرید و گفتگو را به زمانی دیگر موکول کنید. مکالمه در زمان عصبانیت تنها منجر به بروز تعت و اختلافات بیشتر می شود. برای این کار لازم است که مهارت کنترل خشم را بیاموزید و نحوه برقراری ارتباط مؤثر را بلد باشید. این مهارت ها به شما کمک می کند تا بتوانید در زمان مناسب و با آرامش مشکلاتتان را در زندگی مشترک بررسی کرده و برای حل آن ها به دنبال یک روش اصولی باشید. روانشناسان با ارائه خدمات زوج درمانی همواره می توانند به شما در زمینه مدیریت کردن اختلافاتتان با یکدیگر کمک کنند و مهارت های لازم را به هردوی شما بیاموزند بدون اینکه هیچ کدام از شما را قضاوت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در موردمهارت کنترل خشمکلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه برخورد صحیح زمان دعوا با همسر می توانید با مشاورانمرکز مشاوره روانشناسیهنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره9099075228و از تهران با شماره9092305265تماس بگیرید.

منبع :برخورد صحیح زمان دعوا با همسر | چگونه در دعوا اصولی رفتار کنیم؟

عادت های بد و راه‌های رهایی از آن

انواع مواد مخدر | معرفی انواشع مواد مخدر خطرناک

خارش واژن | علل و انواع درمان‌های خارش واژن

دعوا ,همسر ,زندگی ,زمان ,صحیح ,های ,صحیح زمان ,دعوا با ,با همسر ,برخورد صحیح ,زمان دعوا ,اصولی رفتار کنیم؟ ,دعوا اصولی رفتار ,مشاوره روانشناسیهنر زندگی ,مشاورانمرکز مشاوره روانشناسیهنر

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
maloosjan bitapchr mobina63 esalispos toconauto kayhanbaar tabiatsbzc sorenaa taiclosusin faslerouyeshf