برقراریروابط عاطفی و تجربه های عشقی فرزندانبخشی از زندگی آنان است و عموماً درسن نوجوانی به یکی از دغدغه های مهم والدین تبدیل می شود. اکثر والدین از قرار گرفتن نوجوانانشان در رابطه های عاشقانه نگرانند. نگرانی در مورد دچار شدن فرزندان به شکست عشقی یا درگیری در روابط بی سرانجام از مسائلی است که والدین را مضطرب می کند. در جلسات مشاوره خانواده بسیاری از والدین در مورد نحوه برخورد با این مسئله سؤال می پرسند. ما در این مقاله تلاش کرده ایم تا به مهم ترین سؤالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در موردرابطه بی سرانجاموشکست عشقیکلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه روابط عاطفی و تجربه های عشقی فرزندان می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره9099075228و از تهران با شماره9092305265تماس بگیرید.

منبع :روابط عاطفی و تجربه های عشقی فرزندان

اشتباه والدین در مورد روابط عاطفی و تجربه های عشقی فرزندان

برخوردهای نادرست در مقابل فهمیدن وجودروابط عاطفی و تجربه های عشقی فرزنداناز مهم ترینمشکلات والدین و فرزنداناست. بسیاری از پدر و مادرها در لحظه نمی توانند هیجانات منفی و نگرانی شدید خود را پنهان کنند و این مسئله آن ها را وا می دارد که رفتارهایی نظیر سرزنش و پرخاشگری را از خود نشان بدهند. در حالی که این برخوردهااختلافات و مشکلات خانوادگیرا تشدید می کند و باعث می شود که فرزندتان اعتماد کم تری به شما داشته باشد، بیشتر به سمت روابط با جنس مخالف گرایش پیدا کند و آسیب پذیری روانی بیشتری در این روابط از خود نشان دهد.

در مقابل روابط عاطفی و تجربه عشقی فرزند چه باید کرد؟

نباید از یاد ببرید که ضربه خوردن، شکست خوردن و نرسیدن بخشی از مسیر زندگی رمانتیک و واقعیت زندگی هر فردی بخصوص فرزند شماست. باید به جای ترساندن، سرزنش کردن، کنترل کردن، مچ گیری و تبلیغات منفی در مورد روابط عاطفی و تجربه های عاشقانه، فرزندان را از تمام جوانب این مسیر از شیرینی ها تا تلخی هایش به دور از هر گونه غرضی آگاه سازید و در مورد این مسیر با فرزندانتان صحبت کنید. والدین باید در مورد رابط عاطفی و عاشقانه فرزندانشان حامی او باشند و به این اطمینان را بدهند که حتی اگر در رابطه اش شکست بخورد خطرات را پیش بینی کرده و در کنار او خواهند بود.

بنابراین برای فرزندتان محیطی را فراهم کنید که حتی اگر در رابطه اش با مشکلی برخورد کرد که شما از قبل آن را پیش بینی می کردید، به راحتی غم ها و دردهایش را با شما در میان بگذارد و بتواند به راحتی از شما کمک بگیرد. در زمانی که فرزندتان با مشکل مواجه شده به کار بردن جمله هایی مانند "دیدی گفتم!" بسیار مخرب است و فرزندتان را آسیب پذیرتر می کند.

نکات مهم در مورد روابط عاطفی و تجربه های عشقی فرزند

از مهم ترین نکات تربیتی این است که با این باور غلط مبارزه کنیم که نمی خواهیم غم فرزندانمان را ببینیم، طبیعی است که والدین شکست و زمین خوردن فرزندان را نخواهند ببینند. اگر نخواهید که غم فرزندتان را ببینید یا فرزندتان مخفی کاری می کند یا فردی ترسو و منفعل خواهد شد.

پدری یا مادری کردن یعنی اینکه به فرزندان یاد بدهید که در زندگی یا کم می آورند یا یاد می گیرند و ادامه می دهند. اگر در مورد روابط فرزندتان بسیار نگران هستید و نمی دانید که چگونه با او برخورد کنید استفاده از خدمات مشاوره می تواند کمک بسیاری در این زمینه به شما بکند. درمانگر در جلسات مشاوره به شما خواهد آموخت که چگونه هم رابطه عاطفی خود را با فرزندتان حفظ بکنید و هم از او در برابر روابط با جنس مخالف محافظت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در موردمشاوره خانوادهکلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه روابط عاطفی و تجربه های عشقی فرزندان می توانید با مشاوران مرکزمشاوره روانشناسیهنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره9099075228و از تهران با شماره9092305265تماس بگیرید.

منبع :روابط عاطفی و تجربه های عشقی فرزندان

عادت های بد و راه‌های رهایی از آن

انواع مواد مخدر | معرفی انواشع مواد مخدر خطرناک

خارش واژن | علل و انواع درمان‌های خارش واژن

روابط ,عاطفی ,های ,عشقی ,تجربه ,فرزندان ,عاطفی و ,و تجربه ,تجربه های ,روابط عاطفی ,های عشقی ,مورد روابط عاطفی ,منبع روابط عاطفی ,زمینه روابط عاطفی ,برای دریافت مشاوره

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
irfile keshavarzirani monovila karenbattery aritechno lawi fakourlearn lebas03 elvin98 namnak97