مطمئنا شما نیز متوجهتأثیرات لبخند زدنبر افزایش زیبایی و شادابی چهره شده اید. اکثرآدم ها جذب افراد خوشرو و لبخند به لب می شوند و ارتباط بیشتری با آن ها برقرار می کنند. این موضوع یکی از مهم ترین اصول برقراری روابط اجتماعی مؤثر با دیگران تلقی می شود. لبخند زدن آستانه ی تحمل شما را بالا می برد و از فشارهای روانی می کاهد. با آگاهی از این مسئله می توانید اضطراب و استرس خود را کاهش دهید و یا آن ها را تحت کنترل درآورید. لبخند زدن فواید و تأثیرات بیشماری دارد که مهم ترین آن ها را در ادامه ذکر کرده ایم.


برای دریافتمشاوره روانشناسیدر زمینه تأثیرات لبخند زدن میتوانید با مشاوران مرکز روان شناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره۹۰۹۹۰۷۵۲۲۸و از تهران با شماره۹۰۹۲۳۰۵۲۶۵تماس بگیرید.

تأثیرات لبخند زدن بر مغز

امروزه به دلیل مشکلات زیادی که مردم دارند گاهی اوقات لبخند زدن را فراموش می کنند. به طور متوسط بزرگسالان روزانه ۲۰ مرتبه لبخند می زنند در حالی که کودکان روزانه چهار صد مرتبه این کار را انجام می دهند.لبخند زدن باعث فعال شدن پیام رسان های عصبی در مغز و ترشح هورمون اندروفین،سروتونینودوپامیندر مغز میشود و فرد احساس شادی میکند.

این هورمون ها نوعی مسکن طبیعی برای مغز هستند. هورمون های شادی آور نه تنها بدن را آرام می کنند بلکه افسردگی و خطرابتلا به بیماری های روانی را کاهش می دهند . اگر به فکر افزایش این هورمون ها در بدن خود هستید می توانید به مقاله یچگونه شاد زندگی کنیممراجعه کنید.

ایجاد حس خوشبختی

زمانی که فرد لبخند می زند برای لحظه ای حس خوشبختی را تجربه می کند در واقع خوشبختی و حس خوب باعث لبخند زدن می شود و به این صورت چرخه مثبت در زندگی فرد ادامه می یابد. حتی لبخند زدن مصنوعی در هنگام ناراحتی ها می تواند بر حس و حال شما تأثیر مثبت بگذارد.

تأثیرات لبخند زدن |جذب کردن دیگران به سمت خود

لبخند زدن باعث می شوید فردی مهربان به نظر برسید و دیگران را به سمت خود جذب کنید. بیشتر انسان ها به سمت کسی جذب می شوند که همیشه لبخند به لب دارد. لبخند زدن سبب انتقال انرژی بین افراد می شود و از مهم ترین اصول مهارت های ارتباط بین فردی است. پیشنهاد می کنیم برای جذب دیگران به سمت خود مقاله یمهارت های ارتباطیرا مطالعه کنید.

تنظیم ضربان قلب و درمان استرس

لبخند زدن در دراز مدت می تواند استرس را درمان کند و ضربان قلب شما را در حالت طبیعی نگه دارد. حتی با لبخند زدن از روی اجبار فشار خون و ضربان قلب ه طور چشمگیری تنظیم می شود. همچنین برای کاهش استرس راه های زیادی وجود دارد که برخی از آن ها را در مقاله ی9 ترفند عملی برای کاهش استرسشرح داده ایم.

تأثیرات لبخند زدن |تقویت سیستم ایمنی

با لبخند زدن بسیاری از بیماری ها را از خود دور کنید. بیماری هایی مانند سرطان آرتروز و دیابت و بیماری هایی که به سیستم ایمنی متصل هستند با لبخند زدن و شاد بودن در دراز مدت کاهش می یابند. محققان به تازگی دریافته اند که لبخند زدن احساس خوشحالی را در فرد ایجاد می کند و باعث کاهش تولیدهورمون کورتیزولمی شود که سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند.

افزایش طول عمر

لبخند زدن و شاد بودن به طور کلی طول عمر شما را افزایش می دهد و از بسیاری بیماری ها جلوگیری می کند. محققان دریافتند افرادی که احساس خوشبختی می کنند عمر طولانی تری نسبت به بقیه دارند. افرادی که دید مثبتی نسبت به زندگی و اطرافیان دارند عمر طولانی خواهند داشت.

فریب ذهن در جهت مثبت

زمانی که لبخند می زنید و بدن خود را در حالت خوشحالی قرار می دهید ذهن گمان می کند که شما خوشحال هستید و در نتیجه می پذیرد که باید پر انرژی و شاد باشد. یکی از تمرین هایی که به واسطه ی آگاهی از این موصوع می توان انجام داد این است که در زمان های ناراحتی و استرس جلوی آینه بایستید و دستان خود را باز کنید؛

در آینه نگاه کنید و به مدت سه ثانیه به خود لبخند بزنید. اگر این کار را هر روز انجام دهید به مرور حس بهتری خواهید داشت. لبخند باعث افزایش تمرکز و دقت در طی روز می شود و ذهن شما فضای آزادتری را برای حل مشکلات خواهد یافت.

تأثیرات لبخند زدن |جلب اعتماد دیگران

هنگامی که شما به دیگران لبخند میزنید در عین حال می توانید اعتماد آنها را نیز جلب کنید. مردم می توانند لبخند از روی اجبار و لبخند واقعی را تشخیص دهند بنابراین هنگامی که می خواهید اعتماد دیگران را جلب کنید سعی کنید لبخند واقعی بر لب داشته باشید.

تأثیر لبخند زدن در شروع روابط

یکی از کاربردی ترین ابزارهای زبان بدن لبخند زدن است. لبخند زدن در شروع رابطه این حس را به طرف مقابل می دهد که از برقراری ارتباط با او خوشحال هستید. این موضوع باعث ایجاد صمیمیت و علاقه مندی طرف مقابل به شما می شود. همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که همیشه اولین برخوردها در حافظه می مانند. پس بهتر است که در نگاه اول فردی لبخند به لب و خوشرو به نظر برسید.


برای دریافت مشاوره در زمینه تأثیرات لبخند زدن میتوانید با مشاوران مرکز روان شناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره۹۰۹۹۰۷۵۲۲۸و از تهران با شماره۹۰۹۲۳۰۵۲۶۵تماس بگیرید.

منبع :تأثیرات لبخند زدن | فواید شگفت انگیز لبخند زدن

عادت های بد و راه‌های رهایی از آن

انواع مواد مخدر | معرفی انواشع مواد مخدر خطرناک

خارش واژن | علل و انواع درمان‌های خارش واژن

لبخند ,زدن ,ها ,تأثیرات ,های ,دیگران ,لبخند زدن ,تأثیرات لبخند ,می شود ,را در ,ها را ,شگفت انگیز لبخند ,منبع تأثیرات لبخند ,زمینه تأثیرات لبخند

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
mobilebnk1 mahyarc vebc naghshejhonar tanhaoasheghi aluminium-mc landed yasebluen makeupsalon