ترک هروئینشاید سخت ترین نوع ترک در بین انواع مواد مخدر باشد. اعتیاد بههروئین از آنجایی که سموم بسیار زیادی را وارد بدن فرد می کند، مهم ترین پیامدی را که به دنبال دارد مبحث صدمه به کبد و کلیه است. اندام هایی از بدن که مسئول دفع سم بدن هستند به واسطه دفع سموم ناشی از مصرف هروئین بسیار آسیب پذیر می شوند. علاوه بر این افراد چربی و فشارخون بالای ناشی از مصرف هروئین را نیز تجربه می کنند. به دلیل تاثیرات مخرب شدید جسمانی و روانی این ماده، ترک اعتیاد به هروئین باید هرچه زودتر شروع شود. برای آگاهی از روش های ترک اعتیاد به هروئین تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. هم چنین برای آگاهی ازعلائم اعتیاد به هروئینکلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ترک اعتیاد به هروئین می توانید با مشاورانمرکزمشاوره روانشناسیهنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره9099075228و از تهران با شماره9092305265تماس بگیرید.

روش های ترک اعتیاد به هروئین

چهار روش متداول برایترک هروئینوجود دارد :

1- روش ترک اعتیاد به هروئین با استفاده از دارو

2- ترک سنتی به روش ناگهانی یا سقوط آزاد

3- ترک اعتیاد به هروئین به صورت نیمه سریع

4- ترک اعتیاد به هروئین به صورت نیمه سریع

برای کسب اطلاعات بیشتر در موردترک اعتیادکلیک کنید.

روش ترک اعتیاد به هروئین با استفاده از دارو

پرچم دار و مهم ترین دارویی که برای ترک اعتیاد به مواد مخدر از جمله هروئین مورد استفاده قرار می گیرد متادون است که برای ترک مواد مخدر دیگری مانند تریاک و شیره، مورفین و. نیز به کار گرفته می شود. مصرف متادون برای ترک اعتیاد به هروئین از آن جهت ارزشمند است که طول عمر بیشتری در بدن دارد. یعنی دیگر نیاز نیست برای جلوگیری از نشانه های خماری هر چند ساعت دارو یا هروئین مصرف کنید. یعنی اگر فردی قرص یا شربت متادون را مصرف می کند تا فردای آن روز علائمی از خماری را ندارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در موردترک اعتیاد به مواد مخدرومتادونکلیک کنید.

یکی از سختی های اصلی ترک اعتیاد به هروئین مبارزه با علائم جسمانی مرتبط با کنار گذاشتن آن است. متادون با کاهش علائم جسمانی در ترک هروئین اهمیت بسیاری دارد. ترک هروئین به کمک متادون به این صورت است که فرد تحت نظر درمانگر و پزشک متخصص شروع به مصرف متادون به جای هروئین می کند و به مرور مصرف خود را در مدت زمان نزدیک به شش ماه کاهش می دهد تا بتواند به طور کامل این ماده را کنار بگذارد. از مصرف خودسرانه متادون جدا خودداری کنید چرا که خود این دارو اعتیاد آور بوده و می تواند به جای ترک شما را در دردسر جدیدی گرفتار کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در موردترک اعتیاد به متادونکلیک کنید.

ترک هروئین سنتی و ناگهانی | درمان یابویی

ترک هروئین به روش سنتی با بستن و زندانی کردن معتاد (روش سقوط آزاد یا به بیان بهتر یابو درمانی، زور درمانی، شلاق درمانی و طناب درمانی) صورت می گیرد. در این روش، بیمار به یک باره مصرف مواد مخدر را قطع می کند بدون آنکه از دارو یا مواد جایگزین استفاده کند. به علت قطع ناگهانی، عکس العمل های آشکار فرد، یک تا دو هفته طول می کشد، این دوره بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود.

ایراد اصلی این روش این است که شوک جسمی و روحی شدیدی به بیمار وارد می شود. امروزه تقریبا این روش منسوخ شده چرا که احتمال بازگشت در آن بسیار زیاد است، چون وابستگی روانی فرد با استفاده از این روش از بین نمی رود و به ریشه های اصلی ابتلا به اعتیاد پرداخته نمی شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در موردبازگشت به اعتیادکلیک کنید.

مدت زمان درمان سنتی به روش سقوط آزاد

پاکسازی بدن از هروئین به طور کامل چندین ماه زمان می برد. لذا پس از گذراندن سختی های دو هفته اول، مشکلات بی خوابی،افسردگی، کم حوصلگی، کند ذهنی، فراموشی، تنبلی، عدم میل به زندگی و غیره در بیماران شدت پیدا می کند. طی این مدت شخص قادر به کار کردن نیست و یا بازدهی کاری مناسبی ندارد. برای آگاهی از اختلالافسردگیکلیک کنید.

در این مدت به علت عدم تعادل جسمی و روانی، بیمار نباید تصمیمات سرنوشت ساز بگیرد. شوک مخربی که در روش سنتی ترک اعتیاد به بیمار وارد می شود، می تواند به آسیب های روانی زیادی منجر شود. کسانی که با روش سقوط آزاد ترک کرده اند به ندرت به مرحله تعادل پایدار می رسند و معمولاً دچار عدم تعادل در دراز مدت یا مشکلات عصبی می شوند. ترک اعتیاد به روش سنتی به دو حالت دیگر به صورت ترک نیمه سریع و ترک تدریجی نیز صورت می گیرد.

ترک هروئین به روش سقوط آزاد به صورت ترک نیمه سریع

این روش ترک اعتیاد شبیه سقوط آزاد است. با این تفاوت که پس از قطع فوری مصرف مواد مخدر و در طول یک هفته اول، برای کاهش عوارض و دردهای بیمار از دارو استفاده می شود. به دلیل نادیده گرفتن زمان بازسازی سیستم های تولید مواد شبه افیونی در بدن این روش فرق چندانی با روش سقوط آزاد و عوارض حاصل از آن ندارد. مثال علمی آن این است که در روش سقوط آزاد شخص از بالای ساختمان ده طبقه به پائین می پرد ولی در شبه سقوط آزاد کمی تخفیف داده و از یکی دوطبقه پائین تر سقوط می کند.

ترک اعتیاد هروئین به روش سنتی به صورت ترک تدریجی

چهارمین روش ترک هروئین، کاهش تدریجی مصرف مواد است و از زمان های قدیم تاکنون مرسوم بوده است. در ترک تدریجی، هر روز مقداری از مصرف مواد مخدر کم می شود تا به تدریج به صفر برسد. مثلاً مقداری تریاک یا شیره را در ظرف آبی حل کرده و سپس به جای مصرف مواد، روزانه چند پیمانه مشخص از این شربت می خورند و به جای مقدار خورده شده آب می ریزند تا شربت رقیق تر شود. بسیاری از بیماران معتاد، از روش ترک تدریجی برای ترک هروئین استفاده کرده و نتیجه گرفته اند. در بین روش های سنتی ترک تدریجی بیش از سایر روش ها مورد مقبولیت متخصصین قرار دارد.

از چه روشی برای ترک اعتیاد به هروئین استفاده کنیم؟

به طور کلی روش پیشنهادی برای ترک اعتیاد، درمان های بلند مدت است. این روش ها با کمترین مضرات جسمی و روانی، بیمار معتاد را به سمت ترک دائمی هدایت می کنند، به طوری که در نهایت، خود بیمار برای ترک عجله دارد و به نوعی نسبت به مواد مخدر تنفر پیدا می کند. در همه روش ها م گرفتن از یک مشاور روانشناس متخصص در حوزه اعتیاد اهمیت دارد.

روش سقوط آزاد برای چه کسانی خوب است؟

هر یک از روش های ترک هروئین دارای محاسن و معایبی است. به عنوان مثال روش ترک سقوط آزاد برای کسانی که در ابتدای راه اعتیاد هستند و به طور تفریحی و تفننی از مواد مخدر استفاده می کنند و هنوز سیستم تولیدکننده مواد شبه افیونی بدن آنان از کار نیفتاده است خوب جواب می دهد و چه بسا بهترین روش باشد، اما همین روش ترک اعتیاد برای آن دسته بیماران معتاد که سالیان بسیار به مصرف مواد مخدر با مقدار بالا مشغول هستند، نه تنها مؤثر نیست بلکه اغلب عوارض شدید و غیرقابل جبرانی به جای خواهد گذاشت.

برای شاغلان چه درمانی بهتر است؟

برای بیمارانی که به کار دائم مشغول هستند، استفاده از روش سقوط آزاد میسر نیست چون معمولا تا ده ماه نمی توانند کار کنند. در روش ترک اعتیاد نیمه سریع نیز اوضاع به همین منوال خواهد بود. استفاده از درمان های دارویی جایگزین و بلند مدت برای شاغلین معمولا بهترین و امن ترین گزینه محسوب می شوند.

بوپرنورفین (قرص ترک اعتیاد) چیست؟

بوپرنورفین یا ب2 یک داروی مسکن مخدر شبیه مورفین است و مانند متادون می تواند در درمان دارویی ترک به فرد کمک کند. این دارو بیشتر برای درمان اعتیاد به مواد مخدر استفاده می شود، البته برای موارد درمانی دیگری نیز کاربرد دارد. استفاده نامناسب از بوپرنورفین هم زمان با هروئین می تواند عوارض خطرناکی از قبیل تشنج و حتی مرگ را به همراه داشته باشد. هم چنین مصرف خود سرانه آن نیز می تواند منجر به شکل گیری اعتیاد جدیدی در شما شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در موردبوپرنوفینکلیک کنید.

ترک اعتیاد به هروئین با چه علائم جسمی و روانی همراه است؟

پس از قطع مصرف هروئین، در فرد علائم گوناگونی بروز می کند که اصطلاحاً به آن سندرم محرومیت (Withdrawal Syndrome) یا علائم ترک گفته می شود. این سندرم شامل، درد عضلانی- استخوانی، بیخوابی، بیقراری، عطسه، آبریزش بینی، خمیازه، اسهال، تهوع و استفراغ، بی اشتهایی، ضعف و بیحالی، پرش اندام ها، احساس سرما و گرما، لرز، تعریق، تپش قلب، ریزش اشک، شکم درد، هذیان گویی، پرخاشگری، وسوسه به مصرف مواد و. می باشد. شدت خماری و علائم فوق در افراد مختلف متفاوت است و تحمل درد خماری بدون مراقبتshy;های درمانی صحیح بسیار سخت و دشوار می باشد. این علائم مدتی بعد از ترک اعتیاد از بین می رود.

برای آنکه در موردعلائم ترکبیشتر بدانید کلیک کنید.

آیا ترک اعتیاد به هروئین می تواند سلامتی فرد را به مخاطره اندازد؟

ترک هروئین در مواردی که بیمار تحت نظر پزشک و آزمایشات لازم قرار نگرفته و یا استاندارد مراقبت های پزشکی و پرستاری رعایت نشود خطرناک است، در غیر اینصورت سم زدائی مانعی ندارد. سم زدائی از نظر علمی یعنی استفاده از روش هایی که به بیمار کمک می کند تا دوره ترک را با کمترین علائم و به صورت کنترل شده و بی خطر پشت سر بگذارد.

مشاوره ترک اعتیاد به هروئین تلفنی و حضوری

از آنجایی که ترک هروئین بسیار سخت است و خود درمانی آن بدون مشاوره گرفتن از یک فرد متخصص می تواند سبب مرگ یا وارد شدن آسیب های شدید به بدن فرد گردد مراجعه به متخصصین ترک اعتیاد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شما می توانید برای دریافتمشاوره ترک اعتیادبا مشاوران مرکز هنر زندگی در هر شهری که هستید تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ترک اعتیاد به هروئینمی توانید با مشاورانمرکز مشاوره روانشناسیهنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره9099075228و از تهران با شماره9092305265تماس بگیرید.

منبع :ترک هروئین | بهترین روش های ترک اعتیاد به هروئین

عادت های بد و راه‌های رهایی از آن

انواع مواد مخدر | معرفی انواشع مواد مخدر خطرناک

خارش واژن | علل و انواع درمان‌های خارش واژن

ترک ,روش ,اعتیاد ,هروئین ,های ,مصرف ,ترک اعتیاد ,اعتیاد به ,به هروئین ,ترک هروئین ,سقوط آزاد

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
atkms ashaarman afclasperco aboayineht postbx izyamoozesh ronastarhest darokhanehmanavi frectalistal smmusic1